JGL SCIENTIFIC ADVISORY BOARD (Znanstveno vijeće JGL-a) je nezavisno, međunarodno savjetodavno tijelo uglednih znanstvenika i stručnjaka čija područja interesa spadaju u strateška terapijska područja kompanije – gripu i prehladu, oftalmologiju i dermatologiju. Članovi Vijeća djeluju u Europi, Velikoj Britaniji, Rusiji, Ukrajini i Turskoj te kroz svoj network na ostalim globalnim tržištima.
Vijeće je sastavljeno od deset eksperata, internacionalno priznatih u područjima svoga rada – farmakologiji, pretkliničkim, kliničkim i regulatornim fazama razvoja lijeka, dizajnu farmaceutskih proizvoda,sustavima i tehnologijama dostave lijeka (drug delivery systems) te praktičnom regulatornom i kliničkom i industrijskom iskustvu.
Glavni ciljevi SAB meetinga
- Ojačati znanstveni profil projekta istraživanja i razvoja JGL-a/portfelja proizvoda
- Umrežiti i dijeliti relevantna, znanstveno utemeljena znanja i ideje
- Pregledavati, osporavati i davati savjete JGL timu o I&R projektima u tijeku
- Davati znanstvena obrazloženja i prikladnost podataka o izvedbi i planovima
- Surađivati s JGL timom i ostalim članovima SAB-a kako bi se prikupile dodatne ideje za portfelj i identificirali novi projekti s čvrstim znanstvenim obrazloženjem
- Prezentirati područje vlastite stručnosti kroz predavanja i rasprave
- Savjetovati Upravni odbor JGL-a u posebnim strateškim odlukama
Članovi
PROF. DR. SC. HENNING H. BLUME, DR.MED
PROF. DR. SC. VASIL IVANOVIČ POPOVIČ, DR. MED.
PROF. DR. SC. STIPAN JONJIĆ
Prof. Jonjić je 2012. postao i prvi hrvatski znanstvenik koji je primljen u Leopoldinu, njemačku nacionalnu akademiju znanosti, a 2015. primljen je i u članstvo European Academy of Microbiology. Godine 2006. osnovao je Centar za proteomiku koji je postao jedna od najprepoznatljivijih znanstvenih institucija u Hrvatskoj. Prvi je hrvatski znanstvenik koji je 2012. dobio projekt Europskog istraživačkog vijeća (ERC), znanstveno-istraživačkog tijela koje financira projekte isključivo na osnovu izvrsnosti. Vodio je projekte Nacionalnog instituta za zdravlje SAD-a i Znanstvenog centra za virusnu imunologiju i cjepiva. Rad prof. Jonjića rezultirao je nizom važnih otkrića u području virusne imunologije i vakcinologije. Autor je više od 250 znanstvenih radova od kojih su mnogi objavljeni u najprestižnijim znanstvenim časopisima, a što ga čini jednim od najuspješnijih hrvatskih znanstvenika. Održao je više od 200 predavanja na međunarodnim znanstvenim skupovima i institucijama diljem svijeta, te surađuje s velikim brojem svjetskih znanstvenika iz područja virusne imunologije.
PROF. DR. SC. MARINA A. MOKRONOSOVA, DR. MED.
PROF. DR. SC. ÖZGEN ÖZER, DR. MED.
DR. SC. JAG AHLUWALIA, DR. MED.
Dr. sc. Jag Ahluwalia, dr. med. iskusna je liderica u području regulatornih poslova i kvalitete. U njezinoj bogatoj profesionalnoj karijeri ističu se vodeće pozicije u Ranbaxyju (Indija), Plivi (Hrvatska), Xellia Pharmi (Danska) i Kinedexeu UK (vlastita tvrtka). Rođena je 1962. godine u Ugandi, doktorirala je toksikologiju na Sveučilištu Surrey i ima više od 35 godina iskustva u farmaceutskoj industriji, od regulatornih poslova, kvalitete i razvoja proizvoda, do poslovnog razvoja. Unazad sedam godina, pokrenula je tri farmaceutske kompanije u Velikoj Britaniji, a njezina stručnost leži u uspješnom lansiranju molekula koje su razvijene i registrirane pomoću virtualnog okruženja na isplativ način. U područjima industrijske farmaceutske prakse i registracija djeluje u EU, Velikoj Britaniji, SAD-u, Kanadi, Aziji, Australiji i Latinskoj Americi. Pod njenim vodstvom uspješno su registrirani i pokrenuti brojni projekti, uključujući proizvode FTF-a u SAD-u. Zahvaljujući značajnom međunarodnom iskustvu kojeg posjeduje, Jag Ahluwalia podržava brojne projekte registracija/ulaska lijekova na globalna tržišta.
PROF. DR. SC. VLADIMIR TRKULJA, DR. MED.
PRIM. DR.SC. SONJA JANDROKOVIĆ, DR. MED.
Prim.dr.sc. Sonja Jandroković, dr. med. rođena je 1969. godine u Pekingu, pročelnica je Dnevne bolnice i jednodnevne kirurgije Klinike za očne bolesti, KBC Zagreb. Nakon stjecanja diplome na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1993. godine, specijalizirala je područje oftalmologije, a za užu specijalizaciju odabrala područje glaukomatologije. Doktorirala je 2017. godine na studiju „Biomedicina i zdravstvo“ pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Aktivno sudjeluje u brojnim znanstvenim i stručnim skupovima u zemlji i inozemstvu kao i na tečajevima I kategorije i evaluiranim znanstvenim predavanjima. Autorica je ili koautorica 16 znanstvenih i stručnih radova te nekolicine objava u časopisima. Od akademske godine 2011./2012. sudjeluje u izvođenju diplomske nastave Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, a predavala je i na sveučilišnim poslijediplomskim specijalističkim studijima „Oftalmologija“ i „Oftalmologija i optometrija“. Suvoditeljica je kolegija „Glaukom“.
DR. SC. ANDREAS BILSTEIN
IZV. PROF. DR. SC. JASMINA LOVRIĆ, MAG. PHARM